Hírek

10 aukción értékesített 10 legdrágább műalkotás 2018-ban

A kimenő év 10 fő tételeinek összege 915 millió 157 ezer 400 dollár volt.Az idei évben Leonardo da Vinci nem volt a világméretű Megváltó blokkolója, amelyet 2017-ben árverésen 450,3 millió dollárért értékesítettek. Az árverésen eladott tíz legdrágább mű azonban új világrekordokat tartalmaz a nagyobb művészek számára. Érdemes megjegyezni, hogy sok csúcsos tételt csak néhány ajánlatra, néha 1557 millió 159 ezer dollárért adtak el
Amedeo Modigliani, "Meztelen fekvő (bal oldalon)", 1917
Sotheby's New York, 2018. május 14.Meztelen fekvés (bal oldalon) Amedeo Modigliani 1917, 89,5 × 146,4 cm meztelen Amedeo Modigliani szövetség ritkán jelenik meg aukción. Ezért, amikor az ír tenyésztő, John Mannier az olasz-francia expresszionista, Sotheby's örökségének legnagyobb képét adja el, a legmagasabb értéket adta neki 150 millió dollár értékben. Az ázsiai kollektívek aktivitásának elvárása azonban nem valósult meg - a résztvevők nem fogadtak el értékesítési területet vagy telefonon. Ez az egyetlen visszavonhatatlan ajánlat, amelyet az eladásra benyújtottak. Azonban "meztelenül (bal oldalán)" volt a Sotheby's, és a világ negyedik legdrágább festménye. Nem olyan rossz.

115 millió dollár
Pablo Picasso, „A lány a virág kosárral”, 1905
Christie New York, 2018. május 8.
Dávid és Peggy Rockefeller örökségéből, a Pablo Picasso ritka mesterműjéből, a "rózsaszín időszakból" származó csillagos csillag a 100 millió dolláros becslést kapott. A kép eredete kifogástalan: David Rockefeller megvette a Gertrude Stein gyűjteményéből.
De talán az a tény, hogy ez egy meztelen tizenéves lány portréja, aki nyilvánvalóan prostituált volt, megijesztett néhány ajánlattevőt. És ez tovább szűkítette a potenciális vevők már nagyon kis készletét - gyűjtőket, akik 100 millió dollárt költhetnek egy festményre.
És amikor az árverésre került, csak egy résztvevő lépett be a játékba telefonon. 102 millió forintot ajánlott fel a képre (vagy 115 millió dollárt, beleértve a díjat is), és a győztes lett. Később a New York Times arról számolt be, hogy a vevő a Nahmad híres gyűjtő-kereskedő családja volt. Idén ősszel vászonot adtak a „Picasso. Kék és rózsaszín "a párizsi Orsay Múzeumban.

91 millió 875 ezer dollár
Edward Hopper, "Chop Sui", 1929
Christie New York, 2018. november 13.
Az amerikai mester Edward Hopper "Chop Sui" híres munkája egy 70 millió dolláros előzetes becslést kapott, bár néhányan úgy vélték, hogy az azonnali felismerhető kép tulajdonjogának szomszédsága meghaladhatja a százmillió dolláros árat. Ez nem történt meg, de a jelenlévők erőteljes tárgyalásokat folytattak két Christie alkalmazottja között, akik telefonon képviselték ügyfeleiket. Végül 85 millió dolláros tétet nyert, amely a prémiummal együtt 91,8 millió lett - rekord összeg nem csak a szerző számára, hanem az „amerikai művészet” teljes kategóriájára, amelyre az aukciós ház a háború előtti művészeket említi.Chop suiEdward Hopper1929, 96,5 × 81 cm90 millió 312 ezer 500 dollár
David Hockney, „Egy művész portréja (két figurával rendelkező medence)”, 1972
Christie New York, 2018. november 15.
A garanciákon alapuló backstage aukciós ajánlatok nem vonzotta Joe Lewist, a David Hockney kettős portréját. És felajánlott egy tartalmat tartalék nélkül. Ezért, amikor a licitálás 18 millió dollárral kezdődött, a Christie-nál kezdődött a rohanás, ami 55 millió dolláros árugrást eredményezett. Ettől a pillanattól kezdve a küzdelem négy ajánlattevő között folytatódott, amíg az ár elérte a 80 millió dollárt - sőt, az eladás előtti becslés. A díjak miatt a teljes összeg 90,3 millió dollár volt, és ez a Hock megdöntötte Jeff Koons-t a világ legdrágább élő művészének talapzatából.A művész portréja (medence két figurával) David Hockney1972, 305 × 214 cm

85 millió 812 ezer 500 dollár
Kazimir Malevich, Suprematista összeállítás, 1916
Christie New York, 2018. május 15.
A Kazimir Malevics festménye mindössze 88 cm-es, 71 cm-es, de ez a kis vászon sok pénzt tartalmaz - most 13.659,8 $ / négyzetméter.
Brett Gorvi, a Lévy Gorvy galéria társtulajdonosa, megvásárolta ezt a ritka „Suprematikus kompozíciót” 76 millió dollárért (vagyis 85,8 millió jutalékért). Az eredmény, amely meghaladta a 70 millió dolláros előzetes becslést, új rekord lett az orosz művész számára.

84 millió 687 ezer 500 dollár
Claude Monet, "Water Lilies in Bloom", kb. 1914-1917
Az elmúlt években az ázsiai hírességek örömmel fogadják Claude Monet-ot, és a „Rock Rockseller-gyűjteményből származó” eredet hozzáadta a vízi liliomok tájképének vonzerejét. A régió egyik vásárlója elég magas ajánlatot tett, hogy új rekordot állítson elő a művész számára. Annak ellenére, hogy a „Water Lilies in Blossom” 50 millió dolláros előzetes becslést kapott, egy másfélszeres névtelen gyűjtő, és a vászon tulajdonosa lett.Vízliliomok a BloomClod Monet1917-ben, 160,3 × 180 cm80 millió 750 ezer dollár
Henri Matisse, "Odalisk fekvése Magnoliassal", 1923
Ez a Henri Matisse által a Rockefeller kollekcióból készített mű is rekordot jelentett a művész számára - és telefonon is megvásárolták az ajánlattevő nevében. Az utolsó 71,5 millió dolláros ajánlat fél millióval meghaladta az előzetes becslést, és a vászon Ázsiába ment.Odalisque-t fekvő magnolias Henri Matisse1923, 60,5 × 81,1 cm71 millió 187 ezer 500 dollár
Constantin Brancusi, "Fiatal nő (PortraitPortrait) egy valósághű ember, vagy embercsoportot ábrázoló reális műfaj. Portré - a francia olvasás - portré, a régi francia portraire -" reprodukál valamit a vonalon. " a "parsuna" elavult szó - a latin személytől - "személy; személy". Tovább Nancy Canard) ", 1932
Ez a stilizált portré Portré egy reális műfaj, amely egy személyt vagy embercsoportot ábrázol. A portré - a francia olvasó-portréban - a régi francia portraire - "reprodukál valamit a sorban." A portré másik eleme a „parsuna” elavult szó, a latin nyelvből származik. persona - "személy; személy". Bővebben A hajózási üzlet és a Nancy Canard öröksége 70 millió dollár volt. A szobrot a becsült összeg alatti, 63 millió dollárért értékesítették az ajánlattevőnek telefonon. Mindazonáltal a munka rekordot teremtett Constantin Brancusi munkájára, amely megkerülte az alvó múzeumot (1913), melyet májusban 57,3 millió dollárért értékesítettek.68 millió 937 ezer 504 dollár
Willem de Kooning, nő, mint táj, kb. 1954-1955
Christie új rekordot állított fel Willem de Kooning számára, amikor a telefonon egy névtelen gyűjtő 61 millió dollárért vásárolta meg ezt a telefont - csak egy millióval többet, mint az e-mail alsó küszöbértéke. De ez a rekord nem állt közel a közel 300 millió eurós árhoz, amelyért az árfolyamát zárt ügyletben értékesítették (1955).
  • Constantin Brancusi, "Fiatal nő (Nancy Canard portréja)", 1932. Magángyűjtemény
  • Willem de Kooning, "Nő, mint táj", kb. 1954-5. Privát gyűjtemény
69 millió 435 ezer. 900 dollár
Pablo Picasso, "Egy nő egy beret és kockás ruha (Maria Theresa Walter)", 1937
Sotheby's London, 2018. február 28.
Február végén a brit Gurr Johns cég két napon belül vásárolt 13 Pablo Picasso művet 112 millió fontért (155,2 millió dollárért). Ezen összeg nagy részét Maria Theresa Walter, a művész múzsája képezte. Előzetes becslése 32 millió font volt, de a kalapács 44 millió körüli volt, a további díjak pedig 49,8 millió fontot tettek ki.Egy nő egy beretben és egy kockás ruhában (Maria Theresa Walter), Pablo Picasso1937Arthiv: olvassa el a Telegramban és nézze meg a Instagramot
A Artsy alapján